Blog

[ « späť ]
Úvodná stránka » Blog » Skúsenosti s autopožičovňami v piatich štátoch

Skúsenosti s autopožičovňami v piatich štátoch

Rozhodol som sa napísať článok o našich skúsenostiach s Autopožičovňami z piatich rôznych štátov, ktoré sme s priateľou navštívili. Konkrétne to boli: Island, Švajčiarsko, Portugalsko, Anglicko a Taliansko.

Všetky autá sme si rezervovali prostredníctvom stránky www.rentalcars.com, kde sa zobrazujú ponuky všetkých autopožičovní.

Na Madeire (Porugalsko) sme si auto požičali cez maličkú autopožičovňu http://statusflamingo.com/, pretože sme nemali kreditnú kartu (ktorú nemáme doteraz). Poznámka ku kreditnej karte, ktorú si vyžaduje väčšina spoločností. Načo si dávať pozor pri rezervácií auta? Vždy si pozrite zmluvné podmienky (Important information). Je lepšie mať stránku zobrazenú v angličtine, je totiž prehľadnejšia.

Skúsenosti s autopožičovňami v piatich štátoch – ilustračný obrázok

Tu sa vám zobrazí čo všetko potrebujete mať pri preberaní auta. Ak píšu, že potrebujete mať kreditnú kartu a nemáte ju, riskujete že zostanete bez auta, ako sa nám to tiež raz podarilo. V každom prípade si vždy spoločne prezrite auto. Všetky chyby na aute, plechy, nádrž, svetlá, brzdy, úplne všetko nechajte zapísať do preberacieho protokolu. Kontrolujte si to pri preberaní ale aj pri odovzdávaní auta, i keď je auto poistené. Môže sa totiž stať, že prípadnú chybu hodia na Vás až keď budete doma a ak ste zadali kreditnú kartu jednoducho Vám bez upozornenia strhnú peniaze z účtu.

Island

Na Islande sme si auto požičali prvý krát na našich cestách. Auto sme si požičiavali cez autopožičovňu „Avis“. Tu sme boli ešte začiatočníci s rezerváciou auta a nevšímali sme si zmluvné podmienky. Kreditná karta bola potrebná, no mali sme šťastie a mladý chalan ktorý nám odovzdal auto, iba kývol rukami a zobral aj debetnú kartu. Koniec koncov bolo všetko v poriadku a určite odporúčam si požičať auto na Islande. Všetky atrakcie ktoré sme popozerali boli ďaleko rozmiestnené a s autom sa dá ľahko dostať všade.

Švajčiarsko

Tu máme najmenej skúseností s rezerváciou keďže bola tiež potrebná kreditná karta. Auto sme si mali požičať cez „Europcar“ ale pracovníčka autopožičovne odmietla zobrať debetnú kartu. Depozit bol strašne vysoký a zbytočne som sa skúšal dohodnúť aj s inými spoločnosťami, všade chceli kreditnú kartu. Nakoniec som teda zrušil rezerváciu, no už nám vrátili len 40% z rezervačnej sumy. Nebola iná možnosť ako ísť vlakom, ktoré sú vo švajčiarsku neskutočne drahé. Od tejto chvíle som si začal dávať pozor na zmluvné podmienky.

Madeira (Portugalsko)

Na Madeire som nechcel riskovať a hľadal som firmu ktorá akceptuje debetnú kartu. Našiel som jednu, ktorú som uviedol vyššie. Môžem ich len odporučiť. Síce boli drahší ako ostatné požičovne, ale Carlos (zamestnanec požičovne) nás čakal na letisku, prebrali sme papiere, prezreli auto a išli si po svojej ceste. Nepotreboval ani depozit a auto bolo okrem kolies úplne poistené. Čo bolo aj potrebné do úzkych uličiek. Niektoré sú až tak úzke že spätné zrkadlá sme museli sklopiť aby sa im nič nestalo.

Anglicko

V Anglicku som rezervoval auto v meste Stoke-on-Trent keďže tu bývame a navštívili nás rodičia. Bolo jednoduchšie čakať ich na letisku autom, ako cestovať autobusom alebo vlakom. Tu som sa bál najviac od šoférovania, a vlastne od celej rezervácie. Žijem v Anglicku už tretí rok a viem ako ľudia šoférujú a volant je na pravej strane. Nakoniec to bol môj najväčší zážitok z šoférovania v zahraničí. Tentoraz sme rezervovali auto cez „Budget“. Akceptovali aj debetnú kartu odkiaľ mi strhli depozit a po odovzdaní všetko vrátili. Tu nám dali v kategórií najluxusnejšie auto, a najmenej sa zaoberali obhliadkou. Tak jednoducho ešte nešlo prevzatie a odovzdanie auta ako tu. Možno to závisí aj od personálu.

Taliansko

Moje najčerstvejšie pamiatky s požičaním auta sú z Talianska. Auto sme si požčiali cez „Firefly“. Najslabšiu recenziu musím dať tejto spoločnosti. Možno to bolo znova kvôli personálu, ale strašne dlho sa čakalo na prebratie auta (letisko Bergamo). Pracovníčka v kancelárii ani pracovník, ktorý nám odovzdal auto nám nevysvetlil nič. Či je auto benzínové alebo dieselové, (čo si myslím že nie je každému jasné). Nebola tam ani nálepka na nádrži ako zvyčajne. Pravé predné svetlo nesvietilo, čo mi na kľukatých cestách veľmi chýbalo a je to základná vec. Auto nebolo prezreté spoločne pred prevzatím ako zvyčajne. Auto sme si prvý krát poistili, keďže som počul od viacerých ako Taliani šoférujú. Nakoniec to bolo zbytočné, ale pri šoférovaní som bol viacej sebavedomý ako bez poistenia. Pracovníčka povedala, že v prípade ak je auto poistené, nie je potrebná prehliadka. Teraz by som už trval na tom aby sme prezreli auto v každom prípade.

Nakoniec by som dodal, že ani v jednom prípade sme nedostali konkrétne auto, ktoré sme mali rezervované. Dali nám vždy niečo podobné, v mnohých prípadoch lepšie. Okrem Talianska.

 

Zdroj: dennikn.sk/blog/ (06.02.2018 | Ladislav Póczos)

[ « späť ]


Napíšte nám

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).


Realizácia: K3 GROUP, s.r.o. | počet prístupov od 01.02.2020: 249029

Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie